Julieta Venegas

Julieta Venegas je mexická zpěvačka, která se narodila 24. listopadu 1970 v Tijuaně. S muzikou začala v osmi letech, kdy ji rodiče zapsali na hodiny klavíru, poté začala i zpívat a skládat písničky.

Její kariéra začala, když vystupovala v různých skupinách v Mexico City a Tijuaně. Kromě hry na klavír studovala také** hudební teorii, zpěv, violončelo** a již během školních let hrála s různými kapelami, jako například** Grupo Chantaje nebo Tijuane Ne.**

Životopis Juliety Venegas

Julieta Venegas je dcerou dvou fotografů a jednou z pěti sourozenců. Její sestra Yvonne Venegas je uznávanou fotografkou. Ve věku 22 let se přestěhovala do Mexico city, kde doufala, že se zapojí do městské pulsující hudební scény. Vzhledem k jejímu talentu a kráse netrvalo dlouho, aby se prosadila. Začala psát hudbu a sama** ovládala hru na harmoniku**. Založila kapelu s názvem La Milagrosa, kterou však po nabídce smlouvy s BMG následně opustila a začala pracovat na své** sólové dráze**. Její první album se jmenovalo** Aquí (tady),** které natočila v roce 1997 s producentem Gustavo Santaollala. Na albu Aquí se podílela nejen texty a zpěvem, ale také hrála na akordeon, piáno a kytaru. BMG vydalo album ve Spojených státech, Španělsku i Latinské Americe. Získala si kritiky ve všech koutech světa a postupně začala být velmi populární. Koncem 90. let se Venegas podílela na řadě alb jiných umělců, například** Mala Rodríquéz, Miquel Bosé nebo Paulina Rubio**, a účastnila se řady významných festivalů.

Aquí, Buenivento, Sí, Realmente lo mejor

V roce 2000 natočila album Buenivento (vítejte), ve kterém už hraje na** elektrickou kytaru** a za které získala ocenění pro nejlepší rockové album. Následně se Venegas usadila v Madridu a Buenos Aires, kde nahrávala spolu s producenty** Coti Sorokin a Cachorro López** své třetí album (2003), které bylo významnou změnou od dosavadního úsilí: barevný pop/rockové album. Každá píseň na tomto albu trvá mezi třemi až čtyřmi minutami, text je zapamatovatelný a melodický a obecně je album zábavné a optimistické, což Venegas vyneslo ocenění za Nejlepšího sólového umělce, Nejlepší umělec (Mexico) a Umělec roku.

Jejím předposledním albem, které vydala v roce 2006 je Limon y sal. Opět jde o hity obtěžkané pop/ rockové album. Pilotní singl "Me Voy" se držel 12 týdnů na vrcholu žebříčku hudebních hitparád v Mexiku, ale také ve Španělsku, Itálii a dalších zemích. V tomto albu hraje na klavír, akordeon, kytaru, klávesy a čelo.

Všechny tyto nástroje zazní i v jejím posledním albu, které bylo vydáno v prosinci roku 2007 s názvem** Realmente lo mejor.**

V roce** 2007 získala Grammy za nejlepší latinské popové album,** v roce 2006 získala ocenění Latin Grammy za nejlepší alternativní hudební album a ocenění MTV video music Award za nejlepšího sólového umělce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20492 (skvela-zabava.cz#9883)


Přidat komentář