Evanescence

Hudební skupinu Evanescence založila Amy Lee s kytaristou Benem Moodem ještě v době jejich puberty. Seznámili se na táboře a po hudební stránce si okamžitě padli do oka. ...

Vznik a vývoj kapely Evanescence

Hudební skupinu Evanescence založila Amy Lee s kytaristou Benem Moodem ještě v době jejich puberty. Seznámili se na táboře a po hudební stránce si okamžitě padli do oka. Poprvé hráli v klubech arkansaského města Little Rocku, kde ale tento žánr ještě neměl své místo a ještě méně zde bylo podobných kapel, která by měla ve svém čele ženu. Rádiím se však zalíbila sedm minut dlouhá rocková hymna Understanding a Evanescence se stala ve městě populární. Nikdo ale pořádně nevěděl, jak „ta nová kapela” vlastně vypadá, protože na kapelníky nutné pro živé vystoupení Amy s Benem prostě neměli peníze.

První deska s názvem Fallen

První deska s názvem Fallen vznikla v Los Angeles a pilotní singl Bring Me To Life se okamžitě stal hitem všech rockových hitparád. Ještě více se kapela zviditelnila díky soundtracku k filmovému hitu Darevil a stejně úspěšné byly další tři singly z desky. Album Fallen obdrželo za pouhých šest týdnů prodeje platinovou desku.

"Hlavní je v hudbě srdce"

Poté, co se k Evanescence připojil kytarista John LeCompt a bubeník Rocky Gray, kapela konečně mohla vystupovat naživo. Jak říká Ben: „Nepokoušíme se prodávat milióny desek, chceme zůstat upřímní a sví. Skládáme věci, které nám jdou přímo od srdce.” Hlavními tématy kapely je láska, ale nebojí se ani témat jako je zoufalství, smrt a beznaděj. Jejich poselstvím je vyjádřit lidem, že nejsou ve svém trápení nikdy sami. Tyto pocity zažívá občas každý z nás. Zatím poslední deskou kapely je The Open Door.

Amy Lee

Celé jméno zpěvačky rockové kapely Evanescence je Amy Lynn Lee. Narodila se 13. 12. 1981 v Kalifornii a se svými rodiči se často stěhovala, až se nakonec usadili v arkansaském Little Rocku. Má jednoho bratra a dvě sestry, třetí sestra zemřela ve svých třech letech a Amy to hodně vzalo. Píseň Hallo proto složila na její památku. Je autorkou většiny textů. Amy se považuje za princeznu v rockovém období a podle toho se také líčí a obléká.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20486 (skvela-zabava.cz#7859)


Přidat komentář